چه زمانی باید دیسک و صفحه کلاچ را تعویض کنیم؟

چه زمانی باید دیسک و صفحه کلاچ را تعویض کنیم؟

در این مقاله قصد داریم به شما همراهان گرامی‌بهترین زمان برای تعویض صفحه کلاچ خودرو را نشان بدهیم.در این مقاله به شما مواردی و عواملی را نشان می‌دهیم که با مشاهده انها باید متوجه بشوید که زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو شما رسیده است.

هر خودرو از سیستم‌ها و قطعات متنوعی تشکیل شده است از موتور گرفته تا پنجره، که هر کدام از این‎‌ها وظیفه‌های خاصی دارند و پرواضح است که عدم کارکرد مناسب هر کدام از آن‌ها، در عملکرد کلی خودرو را مختل نموده و یا حداقل از حالت ایده‌آل دور خواهد ساخت. یکی از این اجزا صفحه کلاچ است که نقش بسیار حیاتی در عملکرد خودرو ایفا می‌نماید.

توان تولیدشده در موتور برای آنکه منتج به حرکت خودروها شود باید به چرخ‌ها انتقال گردد ولیکن نکته مهم دیگری نیز وجود دارد و آن هم نحوه کنترل این توان و نیرو است. فرض کنید در حال رانندگی در خیابان هستید و به چراغ قرمز می‌رسید، حال برای توقف خودرو در اولین گام باید انتقال نیرو به چرخ‌ها را قطع نمایید که این کار از طریق کلاچ انجام می‌شود. در خودروهای دنده دستی، پدال کلاچ به صفحه کلاچ متصل می‌شود و هنگامی‌که شما پای خود را بر روی پدال کلاچ قرار می‌دهید ارتباط بین صفحه و فلای‌ویل قطع شده و در نتیجه نیروی موتور به جعبه‌دنده و چرخ‌ها نمی‌رسد؛ زمانی‌ که پا را از روی کلاچ برمی‌دارید؛ ارتباط دوباره برقرارشده و می‌توانید شروع به حرکت نمایید